T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
GİRESUN / BULANCAK - Bulancak Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

May

Nis

Veli Ev Ziyaretlerimiz ve Sınıflar Düzeyinde Veli Toplantılarımız Devam Ediyor.

Nis

Bocce Takımımız İl Birincisi Olarak Rize´de yapılacak olan Bölge Yarışmalarına katılmaya hak kazanmıştır. Öğrencilerimizi ve Beden Eğitimi Öğretmenlerimiz Emre TİRYAKİ ve Tayfun ÖZBAY´ı tebrik ediyoruz. Rize´de yapılacak olan bölge yarışmalarında başarılar diliyoruz.

Mrt

Ock

Muhteşem başarı... Bu yaşta bu hız... Öğrencimiz saniyede ortalama 11 tuşa vuruyor...

2010 yılından itibaren okulumuzun katıldığı Türkiye Klavye yarışmalarında 9.sınıf öğrencilerinden Mehmetcan KARADENİZ Türkiye birinciliği derecesini alarak bu alanda tarih yazmıştır. Aynı yarışmada yine okulumuz öğrencilerinden Deniz CİHAN Türkiye yedinciliği derecesini almıştır. Adı geçen bu iki öğrencimiz yapılan hız testlerinde her saniyede ortalama 10’dan fazla tuşa vurma başarısını göstermektedirler. Dünya klavye yarışmalarına aday olacak bu öğrencilerimizi kuyumcu titizliğiyle yetiştiren okulumuz Büro Yönetimi Alan Şefi Olgun HIDIR ve ekibinde yer alan Melek MİSKET, Gülsüm KONANÇ,  Bahtinur Göksel  adlı öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Ayrıca Türkiye Klavye Şampiyonasına katılan toplam 57 öğrenciden 47 yarışçı, başarı sertifikası için gerekli olan 10 dakikada en az net 1200 vuruşluk barajı aşarak başarılı oldular. 

            16-18 Ocak 2018 tarih aralığında okulumuzun dört grup halinde ve her öğrencinin tek kullanımlık şifreleriyle, internet ortamında, aynı zaman ve mekanda, aynı metinle 10 dakikalık yazma yarışında öğrencilerimiz başarı sertifikası için gerekli olan net 1200 vuruşluk derecenin üzerinde performans göstermişlerdir.

 

            Birçok okulun katılmaya bile cesaret edemediği bir yarışmada okulumuz yarışmaya katılan toplam 253 okul arasında başarı listesinde en fazla öğrenciyle temsil edilme başarısını göstermiştir. Türkiye genelinde bu yarışmalara kayıt yaptıran toplam 1275 yarışçıdan 758 kişi başarılı olarak listeye girmiştir. 517 yarışçı liste dışı kalmıştır. Buna göre Türkiye genelinde yarışmaya girenlerin listede kalma oranı %59 iken, okulumuzdan katılan toplam 57 kişiden 47´si standartları aşarak % 83 lere uzanan listeye girme oranına ulaşmıştır.

             Başta okul müdürümüz Osman Misket ve teknik desteğiyle Müdür Yardımcısı Şuayip Toraman olmak üzere, yarış yetkili koordinatör öğretmeni Olgun Hıdır ve ekibinde yer alan Melek MisketGülsüm Konanç, Bahtinur Göksel öğretmenlerimize konuya gösterdikleri ilgi ve çabalarından dolayı teşekkürler…

Şbt

AKŞEMSETTİN TEKVANDODA İL BİRİNCİSİ….

 

Giresun Liseler arası Kızlar Tekvando yarışmasında İlçemiz Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Beyzanur KIRIM İl Birincisi olarak Yozgat” ta yapılacak bölge müsabakalarına katılmaya hak kazandı.  Geçen yıl bölge müsabakalarını da başarıyla geçen Beyzanur  Türkiye 5. si olmuştu. Kızımızın bu yıl bölgeden yine başarıyla çıkıp, Liseler arası Türkiye Tekvando şampiyonasında geçen yılki başarısını daha da yukarı çıkartacağına inancımız tamdır. Kendisini bu zorlu maçlara hazırlayan Beden Eğitimi Öğretmenlerimiz Emre TİRYAKİ ve Tayfun ÖZBAY beylere teşekkürlerimizi sunarız. Kızımıza İdealleri peşinde planlı ve disiplinli bir şekilde koştuğu ve adım adım hedeflerine yaklaştığı için de Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve İdarecileri olarak Tebriklerimizi sunuyoruz. Maddi ve Manevi olarak her daim yanında olduğumuzu da beyan ederiz.

Ara

Mrt

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Sivil Savunma Birimi tarafından okulumuzda seminer verildi. Semin sonunda uygulamayı olaraka tatbikat yapıldı.

Ock

Okulumuz öğrencilerinden Gökhan Gedik il birincisi, Arda Kontaş il üçüncülüğü derecesi alarak bu alanda tarih yazdılar

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. Yılı dolayısıyla düzenlenen Satranç turnuvası, 21-22 Ekim 2017 tarihlerinde , Giresun Lisesinde yapıldı.  

 

 

Yapılan bu turnuvada okulumuz öğretmenlerinden Olgun Hıdır nezaretinde katıldığımız bu turnuvada 11 İnfaz sınıfı öğrencisi Gökhan Gedik Liseler kategorisi il birincisi olmuştur. 

Ock

Okulumuz öğrencileri ve Beden Eğitimi Öğretmenimiz Emre TİRYAKİ Bulancak Gaziler Derneğini Ziyaret Etti. Dernek Başkanına öğrencilerimiz çiçek takdim ettiler. Sıcak ilgilerinden dolayı dernek başkanımıza teşekür eder saygı ve şükranlarımızı sunarız.

Ara

MESLEKÎ VE TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI OKULLAR ARASI KİTAP OKUMA YARIŞMASINDA İLÇE BİRİNCİSİ OLDUK.

Okulumuz öğrencisi Damla Yazgı VAROL kitap okuma yarışmasında ilçe birincisi oldu öğrencimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Ara

May

May

Türkiye Klavye İnternet Şampiyonasına katılan toplam 14 öğrenci içerisinden 13 (onüç) yarışçı, başarı sertifikası için gerekli olan 10 dakikada net 1200 vuruşluk barajı aşarak başarılı oldular. 

Nis